Pozytywny wizerunek firmy a działania konkurencji

Budowanie pozytywnego wizerunku firmy jest długotrwałym procesem wymagającym podejmowania różnych działań na licznych płaszczyznach oraz zaangażowania ze strony bardzo wielu osób. Tymczasem niewiele trzeba, aby taki wizerunek zniszczyć – obecnie najczęściej wykorzystywanym do tego narzędziem jest Internet.

Negatywne komentarze – przykra codzienność

Pojawianie się negatywnych wpisów na rozmaitych forach czy stronach jest w dzisiejszych czasach codziennością. Niestety, z tego powodu cierpi coraz więcej uczciwych firm, które na swoją pozycję pracowały latami, wzbudzając tym samym zazdrość u konkurentów. Jak zaś wiadomo, konkurencja nie zawsze stosuje zagrywki fair play i często sięga po „nieczyste” metody mające na celu zdeklasować rywali w oczach klientów oraz kontrahentów. Zamieszczanie negatywnych komentarzy w sieci to sposób niezwykle skuteczny, dlatego też ofiara takiego ataku powinna wiedzieć, jak się bronić i jak usunąć negatywne opinie.

Jak rozwiązać problem?

Tutaj zaś z nieocenioną pomocą przychodzi współczesny copywriting. Na rynku funkcjonuje aktualnie sporo firm świadczących usługi z zakresu pozycjonowania stron oraz budowania wizerunku w Internecie. Zdecydowanie warto zwrócić się właśnie do nich – z tego chociażby względu, że serwisy internetowe, gdzie ukazały się niepochlebne opinie, zazwyczaj bardzo się ociągają z ich kasowaniem, a niejednokrotnie w ogóle do tego nie dochodzi. Administratorzy for nie podchodzą do tego z entuzjazmem. Sprawę można też oczywiście skierować do sądu, ale wówczas trzeba się liczyć z tym, że będzie się ona długo ciągnąć i pochłonie mnóstwo pieniędzy.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s